Unmechanical

Unmechanical 1.1

Zanurz się w łamigłówkach

Unmechanical to gra łamigłówka umiejscowiona w podziemnym legowisku. Twoim celem będzie pomoc małemu śmigłowcowi w ukończeniu szerokiej gamy zadań oraz gier, które doprowadzą do odblokowania drzwi do innych stref gry.

Zobacz pełny opis

Zalety

  • Sprytna koncepcja oraz doskonałe wykonanie
  • Wymyślne wykonanie graficzne
  • Wciągająca i imersyjna atmosfera

Wady

  • Ciężko wejść w grę
  • Brak samouczka
  • Złożone sterowanie

Dobry
7

Unmechanical to gra łamigłówka umiejscowiona w podziemnym legowisku. Twoim celem będzie pomoc małemu śmigłowcowi w ukończeniu szerokiej gamy zadań oraz gier, które doprowadzą do odblokowania drzwi do innych stref gry.

Czy mogę tam liczyć na jakąś pomóc?

Kiedy rozpoczniesz grę w Unmechanical, nie znajdziesz wstępnego samouczka ani nie natrafisz na proste zagadki. Oznacza to, że na początku metodą prób i błędów będziesz musiał zapoznać się z zasadami gry. Jest to niestety trochę irytujące.

Po kilku minutach uda ci się trafić na łamigłówki. Pierwszemu wyzwaniu towarzyszyć będą instrukcje, które mają pomóc ukończyć dane zadanie. Przydałoby się trochę więcej pomocy i podpowiedzi, ponieważ te, które dostajemy, nie zawsze są na tyle jasne, że wiemy, co robić. Cóż, zapewne jest to częścią całej zabawy w Unmechanical.

Łamigłówki (chociaż lepszym określeniem jest słowo „zadania”) w Unmechanical mają różne poziomy trudności, począwszy od prostej czynności przesunięcia kawałka skały w celu otworzenia drzwi, aż po serię nauczonych na pamięć sekwencji określających, która żarówka się zaświeci, czy znalezienie dla kamienia odpowiedniej drogi do małego otworu.

Kiedy już uda ci się przejść kilka łamigłówek, Unmechanical okaże się prawdziwą uczta dla umysłu . Z czasem kolejne zagadki coraz bardziej zaskakują swoją pomysłowością.

Podchwytliwy sposób przemieszczania się

W Unmechanical znajdziesz jedynie dwie komendy: podnieś i przejdź naprzód. Brzmi to dość prosto, jednak możesz być trochę zirytowany, ponieważ nie możesz podnieść skały lub jej przeciągnąć we właściwe miejsce, jeśli upuścisz ją nie tam gdzie trzeba. Wymaga to praktyki, ale sama nie miałam do tego za dużo cierpliwości.

Świetna grafika

Oprawa graficzna to jedyny element Unmechanical, do którego nie można się przyczepić. Dbałość o szczegóły jest wprost zapierająca dech w piersiach. Sprzężenie grafiki z niesamowitą muzyką w tle pozwoli ci na pełne wczucie się w mroczny klimat gry.

Innym ciekawym rozwiązaniem w Unmechanical jest uwydatnianie obszarów, na których powinieneś się skupić. W trakcie poruszania się widok przybliża i oddala się, podpowiadając nam, że w danym miejscu powinniśmy skupić się na rozwiązaniu jakiejś zagadki.

Świetna gra, ale nie dla każdego

Doceniam stronę wizualną Unmechanical, jednak nie jest to tytuł, w który bym się zagrywała. Koncepcja jest świetna, wykonanie również i możliwe, że Unmechanical stanie się popularny. Jednak po spędzeniu z nią dnia dotarło do mnie, że coś jest nie tak, bo nie bawiłam się z nią tak, jak powinnam. A o to chyba chodzi w grach...

Unmechanical

Download

Unmechanical 1.1

Opinie użytkowników o Unmechanical